Inlay Insertion, Entfernen, Budapest, XI. kerület - Gold (Zahnheilkunde) 12 Kliniken Dienstleistungen (181 Zahnarzt, 175 Orthodontist, 172 Zahntechniker, 172 Zahnarzthelferin, 173 Kieferchirurgen)
Beschreibung, FragenMaterial
Inlay
Fogvarázsló
EMPFOHLEN
1119 Budapest, Mohai utca 41.
Inlay arany / arany porcelán leplezés - fogászati kezelés
A fog (latinul dens, dentis) egy látható korona és egy, az állcsontokban rögzülő gyökér alkotta kemény szerv. A gerinceseknél fejlődött ki. Fő funkciójuk a táplálék megragadása, és – az emlősöknél – az emésztést megkönnyítő felaprózása, a rágás. Az embernél szerepet kapnak a beszédhangok képzésében, az esztétikai megjelenésben, egyes állatoknál pedig fegyverként szolgálnak. A törzsfejlődés során ezen funkcióknak megfelelően alakultak ki a különböző fogmorfológiák. Például a növényevőknek több az őrlőjük (a növényi táplálék nehezen emészthető), és a ragadozóknak jól fejlett szemfoguk van (az áldozat megragadására). A fogak színe a világossárgától a szürkésfehérig bármilyen lehet. Idővel viszont sötétebbek, sárgábbak lesznek mivel az átlátszó zománc kopik és az alatta lévő dentin színe érvényesül. Az emberi szervezetben két rend fogazat fejlődik ki. Az első rend, az ún. tejfogazat (időleges fogak, dentes decidui), a születés után hat hónappal kezd megjelenni, a maradandó fogak (dentes permanentes) pedig a hatodik életév után. Embernél a tejfogak száma 20, a maradandó fogaké 32. Egyes állatokban csak egy rend fog fejlődik ki, másoknál (például a cápánál) az élet egész folyamán cserélődnek. A fog szájüregbe nyúló részét koronának (corona dentis), a fogmederben rögzülő részét gyökérnek (radix dentis) nevezzük. A kettő határánál van a fognyak (collum dentis). Megkülönböztetünk klinikai- és anatómiai koronát: a klinikai korona a fognak, azt részét jelöli, amely látható, tehát az ínytől koronálisabban elhelyezkedő részt. Így az élet során a klinikai korona változó kiterjedésű, például a még teljesen elő nem tört fog klinikai koronája kisebb, majd később az ínyvisszahúzódás miatt nagyobb lehet. Az anatómiai korona ezzel szemben nem változik, mindig a zománccal fedett részt jelöli. A fogak lehetnek egy- vagy többgyökerűek. A frontfogaknak és a kisőrlőknek általában egy gyökerük van, kivéve a felső első kisőrlőt. A kétgyökerű alsó nagyőrlőknek egy meziális és egy disztális gyökere van, míg a szintén kétgyökerű felső első kisőrlő egy vesztibuláris és egy palatinális gyökérrel rendelkezik. A felső nagyőrlők háromgyökerűek, amelyek közül kettő vesztibuláris és egy palatinális. A fog belsejében található a fogpulpa, ezt teljesen körbeveszi a dentin, melyet a koronai részen zománc, a gyökéren pedig cement fed. A zománc és a cement a fognyaknál találkozik. A fogak a fogmederben az ún. gyökérhártya (periodontium) által rögzülnek. A lapát (felső) és véső (alsó) alakú metszőfogak harapásra, a hosszú és rögzítésében erősen biztosított szemfog tépésre, és a széles koronával rendelkező kis őrlőfogak a darabolásra és szétnyomásra, míg a nagyőrlők a legnagyobb rágómunkára alkalmasak.
Móricz Dental fogászat
EMPFOHLEN
1114 Budapest, Móricz Zsigmond körtér 3/A félemelet 1.
Arany inlay-onlay - fogászati kezelés
Az idő előre haladtával egyre nagyobb annak az esélye, hogy fogai megbetegszenek. Ennek lehetnek genetikai okai, de sok esetben az általunk bevitt élelmiszerek vagy a hiányos fogápolás okozza a szuvasodások kialakulását. Amíg a szuvasodás csak egy kis területet érint, addig megúszhatjuk egy töméssel, de ha fogállomány nagy része sérült, akkor már fogpótlásban kell gondolkoznunk. A fogpótlásra pedig feltétlen szükségünk van, hiszen az étkezés során rágóképességünk csökken és beszédzavar is kialakulhat a hangképzés elváltozása miatt. Az arcunk megváltozhat, és ez lelki problémákat vonhat maga után. A jó hír az, hogy a fogászat tudománya nagyon magas szinten áll a korszerű fogpótlások készítése területén. Olyan szuper anyagok állnak a rendelkezésünkre, mint a fémmentes cirkónium, (más néven zirkónium) vagy préskerámia pótlások. Ezek igen magas esztétikai igényeket elégítenek ki és szinte teljes értékűen állítja vissza a rágóképességünket. Nem utolsó sorban pedig megfizethetőek, mert áraik kis mértékben térnek el a hagyományos megoldásoktól. A fogpótlások előállítási technológiája is merőben megváltozott az elmúlt néhány évben és napról napra fejlődik tovább. Ma már úgynevezett CAD/CAM (számítógéppel tervezett és számítógéppel vezérelt megmunkálás) technológiával készül a korszerű fogpótlások többsége. Ezek ezred milliméter pontossággal készülnek és teljesen természethűek, megtévesztésig hasonlítanak saját, egészséges fogainkra.